אצל כולנו יש בבית פינת אוכל, ויש לה תפקיד חשוב. היא מהווה מקום שבו אנחנו יושבים, אוכל ולפעמים גם מארחים אנשים. לכן ברור מדוע מדובר על פינה שצריכה להיות מושקעת ביותר. מצד שני, האם השקעה זה אומר הוצאה כלכלית גדולה? החדשות הטובות הן שהיום זה לא חייב להיות כך. יש הרבה אלמנטים שאם תשימו לב אליהם, תוכלו להשתמש בהם לשדרוג פינת האוכל שלכם, ואפילו בקלות. תוהים איך לעשות זאת? כל הטיפים במאמר שלפניכם. 

פינת אוכל עם ריהוט מתאים

אצל רוב במשפחות ניתן לראות פינות אוכל סטנדרטיות. זה אומר שבמקומות כאלה יהיה בדרך כלל שולחן עם ארבעה או שישה כיסאות. עם זאת, הגיע הזמן להבין שאפשר לחשוב גם אחרת. לא אחת קורה לכם, בוודאי, שאתם מארחים יותר אנשים. מה עושים במצב כזה? אתם באמת רוצים להתחיל לעבור בכל חדרי הבית כדי לנסות ללקט עוד כמה כיסאות? האמת היא, שלא. לכן כדאי לבחור ריהוט מתאים. ניתן לעצב היום פינת אוכל עם רהיטים מודולריים. למשל, זה יכול להיות שולחן עם יכולת הרחבה וכיסאות בהתאם. אתם תראו שבצורה כזאת לא משנה כמה אורחים יהיו לכם, כי לכולם יהיה נוח. בנוסף, פינת אוכל צריכה גם לכלול רהיטים שמתאימים לאורח החיים שלכם. יש לכם ילדים קטנים בבית? כדאי לבחור משהו פשוט ולא יוקרתי מידי. במקרה כזה רצוי גם להקפיד על רכישת כיסאות שניתן לנקות בקלות. 

פינת אוכל מוארת זה חשוב

אי אפשר לדבר על עיצוב של פינת אוכל ולא להתייחס גם לתאורה. התאורה היא חלק בלתי נפרד מהבית כולו, ובמיוחד מהמקום שבו אתם אוכלים. מצד אחד, לא נעים לשבת ולאכול מתחת לאור לבן וחזק מידי. מצד שני, גם אור עדין וחלש מידי עלול להיות בעייתי. לכן כדאי להשקיע מחשבה גם לעניין הזה כשאתם חושבים על עיצוב פינת אוכל בבית. יש לבחור גופי תאורה שיתאימו לעיצוב הכללי של הבית. בנוסף, כדאי לבחור צבע אור שיהיה לכם נעים ויצליח להאיר את הצלחות. חשוב בדרך כלל בפינות אוכל הבחירה הנכונה תהיה לתאורה תלויה. בצורה כזאת תבטיחו ששולחן האוכל שלכם יהיה מואר לכל אורך הסעודה. קחו בחשבון גם את מספר המנורות שאתם רוצים לתלות. הרעיון הוא לגרום לכך שהשולחן יהיה מואר מכל נקודה, כי רק כך כל הסועדים ייראו הכול ויאכלו בנוחות. 

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

השקיעו בתמונות קיר יפות - זה עושה את ההבדל

לבסוף, כדי ליצור פינת אוכל מושקעת בקלות, כדאי יהיה גם לשלב בה תמונה או שתיים. תמונה פנורמית רחבה הרבה פעמים תעשה עבודה נהדרת. מצד אחד, זו תמונה שאי אפשר להתעלם ממנה. מצד שני, היא לא משתלטת לגמרי על האווירה. כדאי לבחור בתמונה עם אלמנטים נעימים ועדינים. אתם רוצים שהתמונה תמשוך תשומת לב, אך לא יותר מידי. לכן חשוב לבדוק לא רק באיזה גודל של תמונה אתם בוחרים, אלא גם את הצבע. אם כל הרהיטים שלכם בצבע בהיר, בהחלט יכול להיות שתמונה בהירה תתאים. בנוסף, אם אתם רוצים שהתמונה תהווה חלק מרכזי מהעיצוב, האירו אותה. ניתן לעשות זאת בקלות על ידי שילוב של תאורה ממוקדת על ידי התמונה. מדובר על אלמנטים שיכולים לשנות בצורה משמעותית את פינת האוכל שלכם. בנוסף, לא מדובר על הוצאה כלכלית גדולה מידי. השקיעו עוד היום בעיצוב של פינה נעימה לאכילה, כי זה חלק חשוב ביותר בבית. בחרו את הצבעים ואת הטקסטורות הנכונות לכם שהפינה הזאת תמיד תהיה בשימוש.