היו לכם דילמות שונות לגבי רכישת הנכס המתאים לכם? הייתה לכם התלבטות בין קניית דירה ישנה ובין קניית דירה מקבלן? אם כך, ברור מדוע בחרתם לקנות בסופו של דבר דירה חדשה מקבלן. זה תענוג גדול לדעת שאף משפחה לא גרה לפניכם בדירה. יחד עם זאת, יש הרבה דברים שכדאי לדעת בנושא, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שבה אתם עושים זאת.

האם קניית דירה מקבלן זה משתלם?

אחת השאלות הראשונות שאנשים תמיד שואלים, היא האם זה משתלם. כמובן שלא קל לענות על השאלה הזאת, כי זה מאוד משתנה בין אדם אחר לאחר. זה משתנה, כמובן, גם בהתאם לפרויקט. מה באמת הייתם צריכים לעשות כדי לקנות את הנכס? ועל איזה נכס מדובר? האם מדובר על נכס שהערך שלו עתיד לעלות במהירות שיא? חשוב מאוד לבדוק כל פרויקט לגופו. רק כך תבינו האם העסקה שאתם עומדים לחתום עליה באמת משתלמת או לא.

מה קורה אם רוצים לעשות שינוי בתוכניות

אנשים הרבה פעמים בטוחים שהם יוכלו לשנות את תוכניות הקבלן בקלות. כלומר, הקבלן מציעה דירה שמחלוקת בצורה מסוימת, אבל אנחנו נוכל לשנות את העניין. חשוב להבין: אומנם הכול אפשרי, אך לכל שינוי כזה יש מחיר, והוא מאוד גבוה. לכן, בבואנו לדבר על קניית דירה מקבלן חשוב מאוד להתייחס גם לנקודה הזאת. האם אתם אוהבים את תוכנית הדירה? או שהדבר הראשון שאתם חושבים עליו זה כמה שינויים תרצו לעשות בדירה כדי שהיא תתאים לכם? רק אחרי שתבינו את הנקודה הזאת תוכלו להחליט האם להמשיך עם הפרויקט או לא.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

כמה באמת תשלמו על שינויים בתוכנית?

אתם רוצים לשבור קיר בדירה כדי שהיא תיראה יותר גדולה? או שאולי אתם רוצים לפתוח חלון? רוצים להשקיע עוד קצת ולא לקבל את המטבח הבסיסי שהקבלן מציע? כאמור, אתם יכולים לעשות הכול, אך המחיר גבוה. הרבה פעמים קורה שאנשים, כאשר הם יושבים עם הקבלן ומנסים להבין כמה זה יעלה, מוותרים על העניין. לכן כדאי שתחליטו עם עצמכם מראש: על איזה שינויים לא תוותרו ומה כן חשוב לכם. האם אתם באמת רוצים להשקיע עוד הרבה מאוד כסף כדי לעשות שינויים בדירה? או שאתם כבר מעדיפים לקחת אותה כמו שהיא?

האם דירת מעטפת זו יכולה להיות אפשרות טובה?

לא אחת קורה, כשחושבים על קניית דירה מקבלן, על אופציה נוספת, והיא: דירת מעטפת. מדובר על פתרון שהרבה פעמים באמת יכול להיות יעיל ונוח מאוד. למעשה, אולי אתם לא מכירים את המושג, אך שווה לעצור ולהבין במה דברים אמורים. מדובר על דירה שלמעשה אתם מקבלים אותה עירומה מהקבלן. כלומר, הוא נותן לכם את הדירה בלי קירות, רק עם תכנית חשמל ועם תכנית אינסטלציה בסיסית. היתרון של אופציה כזאת היא שאתם לא צריכים לשלם על שינויים ועל חריגות מהתוכנית. למעשה, אתם יכולים לתכנן את הדירה מראש בדיוק כפי שאתם רוצים. לכן, במידה ונושא התאמת הדירה לצרכים שלכם חשוב מבחינתכם, יש לקחת את האופציה הזאת בחשבון.

האם דירת מעטפת זה משתלם?

הרעיון של קניית דירה מקבלן מוצא חן בעיניכם? חושבים ללכת על האופציה של דירת מעטפת? רגע לפני שאתם מתלהבים ובטוחים שבחרתם את הטוב ביותר שיש, חשוב לבדוק את הדברים. לא אחת המחיר של דירת מעטפת יכול להיות אטרקטיבי, אך מה עם השיפוצים שצריך לעשות אחר כך? אתם הרי תקבלו את הדירה, כאמור, בלי קירות ובלי הרבה דברים חשובים אחרים. משמעות הדברים היא שהחישוב שלכם במצב כזה צריך להיות אחר. הוא צריך לכלול לא רק את העלות של הדירה, אלא גם את העלות של כל מה שתצטרכו לעשות בה בהמשך הדרך. לכן לא תמיד קל להבין האם דירת מעטפת זו אפשרות טובה כאשר חושבים על קניית דירה מקבלן.

לסיכום, אין ספק שלקנות דירה מקבלן זה מרגש. הרבה אנשים חולמים על המעמד הזה, ולכן טבעי שגם אתם תרצו לעשות זאת. עם זאת, בפועל אנחנו רואים שצריך לשים לב להרבה פרטים. לכן כדאי יהיה להיעזר באנשי מקצוע מנוסים שיוכלו לעזור לכם להחליט איזה נכס נכון יהיה למשפחה שלכם.