תמיד היה לכם חלום על חדר מקסים שיש בו רק ארונות? אם כך, אתם בוודאי נרגשים אם הצלחתם להגשים את החלום שלכם. מה שכן, כדאי שתשקיעו בעיצוב של חדר הארונות. מדובר על חדר שלא תמיד חייב להיות רחב-ידיים כמו בסרטים. בפועל, החדר הזה יכול להיות גם קטן מאוד. עם זאת, אם נעצב אותו כמו שצריך, התוצאה תראה נהדר, אז למה אתם מחכים?

מדידת חדר הארונות

אחד מהדברים הכי חשובים שיש כשמדברים על עיצוב חדר הארונות, זה למדוד אותו. מה הגודל האמיתי שלו ומה השטח שלו? זה חשוב מאוד, כי אי אפשר לצאת לרכישת ארונות בלי לדעת מה המידות הרצויות. בנוסף לכך, כשמדברים על חדרי ארונות, צריך גם להתייחס לעיצוב שלהם. האם אתם רוצים ארונות שיגיעו מהרצפה עד התקרה? או שאולי אתם מעדיפים ארונות נמוכים יותר? אל תשכחו, בהקשר הזה, שהדבר המרכזי הוא לעצב את החדר ארונות שיהיה פרקטי ונוח לשימוש. לכן, אם אתם בוחרים לשלב בחדר ארונות שמגיעים עד התקרה, זה צריך להיות פרקטי. האם יהיה לכם איך להגיע אל המקום הכי גבוה בחדר כדי להשתמש בו? בנוסף, עליכם להחליט האם אתם מעדיפים ארונות עם מדפים או עם מגירות. בהקשר הזה יש לקחת בחשבון את האיכות. אין דבר מרגיז יותר מארונות עם מגירות שנתקעות ולכן האיכות חייבת להיות חסרת פשרות. זה יקר לכם מידי? העדיפו ארונות עם מדפים וכך לא תתרגזו.

כך תעצבו את חדר הארונות בקלות
בתמונה: חדר ארונות

חדר ארונות עם דלתות שלא תופסות מקום

נקודה נוספת שראוי לקחת בחשבון בעיצוב חדר של ארונות, זו שאלת הדלתות. עד היום היו לכם ארונות בחדרים השונים בבית והיו להם תמיד דלתות עם פתיחה רגילה? קחו בחשבון שאותה פתיחה רגילה, כלפי חוץ, תופסת מקום. לכן, אם יש לכם חדר ארונות קטן, אין ספק שהאופציה של ארונות הזזה תתאים לכם יותר. אתם לא באמת רוצים לבזבז זמן מקום בחדר החשוב הזה. בנוסף, לא אחת ארונות שיש להם דלתות הזזה הם נראים אלגנטיים ויפים יותר. כדאי לקחת בחשבון את האפשרות הזאת, כדי שתוכלו לנצל את כל מלוא המרחב שעומד לרשותכם. כדאי לקחת בחשבון גם את השאלה האם אתם רוצים לשלב בארונות גם מוט תליה או לא. האפשרות הזאת יכולה להשפיע בצורה נהדרת על הארונות. מי שאוהב לתלות בגדים חוסך לעצמו גם את כל הצורך בקיפול וגם מאוורר טוב יותר את הבגדים. לכן כדאי לבדוק גם ארונות שמגיעים עם מוט תלייה.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

אל תשכחו להחליט על תקציב ולבחור תאורה

שני הטיפים הנוספים שנוכל לתת לכם לעיצוב חדר ארונות, זה לבחור תאורה ותקציב. אחד מהדברים הכי מרגיזים שיש בחדר ארונות, זה לגלות שאין בו אור מתאים. לפתוח את הארון ולמעשה לא להצליח לראות מה יש בו, זה בעייתי. לכן כדאי לבחור תאורה שתתאים לחדר הזה. יתרה מכך, אם אפשר לבחור תאורה שתהיה מכוונת כלפי הארונות עצמם, מה טוב. כך תוכלו לראות מה באמת מחכה בפנים ואיזה בגדים מתחשק לכם ללבוש. מעבר לכל אלה, ועוד הרבה לפני שאתם יוצאים למסע הקניות, החליטו על התקציב. אתם יכולים לעצב היום חדרי ארונות בתקציבים שונים ומגוונים. אם לא יהיה לכם תקציב ברור וידוע מראש, עלו להיות שתיכנסו להוצאות גדולות מידי. לעומת זאת, אם תדעו מראש כמה אתם רוצים להשקיע, יהיה לכם קל יותר לבחור. אין ספק שחדר כזה, כשהוא מעוצב ופרקטי, הינו מאוד נוח לשימוש. לכן כדאי להשקיע כי כך תוכלו להפיק מהחדר הזה את המירב, אפילו אם הוא קטן.