היו לכם הרבה דילמות לגבי שיפוץ הבית? בסופו של דבר החלטתם שאתם לא רוצים לדחות את העניין? רוצים להתחיל לשפץ כבר עכשיו? אתם צודקים. זה שתדחו את התחלת השיפוץ זה לא מה שיעזור לכם. לכן כדאי שתדעו: שיפוץ זה לא תהליך שחייב להיות אינסופי וקשה. בין אם מדובר על שיפוץ ובין אם מדובר על עיצוב – המאמר הבא הוא בשבילכם! הבאנו לפניכם מספר טיפים שיוכלו לעשות את ההבדל, כך ששווה להתעמק בהם לפני שיוצאים לדרך.

שיפוץ ועיצוב יפה, מיוחד אך בעיקר שימושי

בבואנו לדבר על טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית, אנחנו רואים שיש טעות נפוצה שהרבה אנשים עושים. לא אחת קורה שאנשים מאוד אוהבים סגנון עיצוב מסוים. הם עד כדי מתלהבים ממנו, שהם שוכחים את נושא השימושיות. חשוב להבין: בסופו של דבר, שיפוץ ועיצוב הבית זה משהו שעושים כדי שיהיה לנו נוח. לכן, אם בגלל עקרונות עיצוביים כאלה ואחרים בסופו של דבר משטח העבודה במטבח יהיה קטן מידי – זה לא כדאי. זה יכול לקרות בכל חלל בבית ולגבי כל אלמנט שאתם חושבים לשלב בעיצוב. לכן חשוב לזכור: לפני הכול, המטרה היא שיהיה לכם נוח.

טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית - באיזה אנשי מקצוע תבחרו?

זה לא משנה אם אתם עושים שיפוץ או מעצבים מחדש את הדירה. מה שבטוח זה שיש שני אנשי מקצוע שצריכים ללוות את התהליך הזה. האחד הוא אדריכל ואילו השני הוא מעצב פנים. אומנם זה נכון שתוכלו לנסות גם לעצב את הדירה שלכם לבד, אך בפועל, זה לא מומלץ. בפועל אנחנו מציעים לכם לא רק לבחור אדריכל ומעצב פנים, אלא גם לבדוק היטב למי אתם פונים. עד כמה אנשי המקצוע שאליהם אתם פונים באמת מנוסים ומקצועיים בתחום שבו הם עוסקים? והאם מדובר על אנשי מקצוע אדיבים שגם מציעים זמינות מקסימלית ללקוח? חשוב לברר את הנקודות הזאת, כי הרעיון הוא ליהנות גם מהתהליך עצמו.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

חשוב שיהיה לכם סדר עדיפויות ברור

כשמדברים על טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית צריך לקחת בחשבון גם את סדר העדיפויות שלכם. זה נכון שלכל אחד מאיתנו יש הרבה דרישות גם מהשיפוץ וגם מהעיצוב, אך לא תמיד הכול אפשרי. לכן, מצד אחד זה טוב שתדעו מה אתם רוצים, אך מצד שני, כדאי לשמור על גמישות. בסופו של דבר, גם כשאתם בונים את בית החלומות שלכם, יש פשרות שצריך לעשות. למשל, לא תמיד כדאי להיכנס להוצאות כלכליות מאוד גדולות רק בגלל עיקרון עיצובי שעליו החלטתם. אם תשמרו על גמישות ואם תעבדו עם אנשי מקצוע יצירתיים, תמיד הם יוכלו לתת להם הצעות ששווה להקשיב להן. אותן הצעות יכולות לפתור בעיות שונות בעיצוב וגם לחסוך לכם כסף, כך שהגמישות בתהליך כזה חשובה ביותר.

חושבים גם על העתיד

עוד טעות נפוצה שאנשים עושים בשיפוץ ועיצוב הבית, היא לחשוב רק על ההווה. למשל, אם יש לכם ילדים קטנים שישנים באותו חדר, חשוב לזכור שזה לא יהיה המצב לעד. בסופו של דבר תרצו להפריד ביניהם ותרצו שלכל אחד מהם יהיה חדר משלו. לכן, כשמדברים על טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית, ניתן לראות שהחשיבה קדימה והתכנון הם חלק מהעניין. אם תדעו מה אתם רוצים ואם תחשבו קדימה – אין ספק שתצאו מרוצים. התוצאה תהיה בית שמתאים לכל המשפחה גם בעתיד. יש לכך חשיבות אדירה, כי אתם הרי לא רוצים לעשות שיפוץ בבית כל שנתיים-שלוש. לכן, אם תשכילו לראות את הנולד ולהבין איזה צרכים יהיו לכם בעתיד, זה יסייע בתכנון השיפוץ.

אל תשכחו להשאיר מקום לאחסון

אנשים רבים משקיעים מאוד בעיצוב. הם רוצים לנצל כל סנטימטר בבית שלהם ומשלבים שלל צבעים ואלמנטים מיוחדים. עם זאת, הם שוכחים שבכל בית צריך גם מקום לאחסון. זה לא משנה אם מדובר על אחסון של מזוודות בין נסיעות לחו"ל או על אחסון של אוכל. מה שבטוח זה שצריך לקחת בחשבון את הנקודה הזאת כבר כאשר עושים את התוכנית לשיפוץ. לכן ברור מדוע, כשמדברים על טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית, אנשי מקצוע רבים מזכירים את נושא האחסון. חשוב מאוד לקחת בחשבון את הפרטים האלה. למעשה, זה מה שעושה את ההבדל בין בית שיש איפה לשים בו את הדברים ובין בית שבסופו של דבר לא לגמרי נוח בו. זה נכון שצריך להקצות שטח גם לאחסון, אך זה נתון משמעותי שחשוב להתייחס אליו.

התקציב - אי אפשר להתחיל לעבוד בלעדיו

בין אם המטרה שלכם היא לשפץ את הדירה ובין אם אתם מעצבים אותה, התקציב הוא נקודה משמעותית. במילים אחרות, לא כדאי לצאת לדרך לפני שאתם יודעים כמה אתם רוצים להשקיע. למעשה, מדובר על אחת מאותם טיפים לשיפוץ ועיצוב הבית שתמיד חוזרים על עצמם, ואפשר להבין מדוע. בסופו של דבר, לכל אחד מאיתנו יש יכולות כלכליות אחרות. אף אחד לא רוצה להיכנס לחובות רק כי הוא החליט לשפץ או לעצב את הבית. חשוב להבין שהעניין הוא לא רק להחליט על תקציב, אלא גם לחלק אותו בצורה נכונה. כמה תשקיעו בכל שלב של השיפוץ או של עיצוב הבית? בנוסף, חשוב להשאיר גם חלק מהתקציב לסעיף ההפתעות הלא צפויות. זה קורה גם בעיצוב וגם בשיפוץ, ואם חלק מהתקציב יהיה מיועד לכך, תימנעו מהוצאה מוגזמת.

לסיכום, ניתן לראות ששיפוץ ועיצוב הבית אלה הן משימות לא פשוטות. לכן, אם תעשו את הדברים בצורה מסודרת ובעזרת אנשי המקצוע הנכונים, תוכלו להימנע מטעויות. שווה לבחור כבר עכשיו במי תיעזרו לכל אורך הדרך, כי כך תבטיחו שתצאו מרוצים.