הרבה דברים יכולים להשפיע על השאלה איך הבית שלנו נראה ואיזו אווירה יש בו. אחד מהגורמים הללו, זו התאורה. לכן התאמת תאורה לכל חלל בבית זו משימה שצריך לתת עליה את הדעת. אתם רוצים ליצור סלון שנעים לשבת בו? חשוב לכם שהמטבח שלכם יהיה מואר ונוח לבישול? אם כך, כדאי שתבחרו בקפידה על התאורה שלכם. לכל חדר יכולה להתאים תאורה אחרת ואין ספק שההשקעה בבחירה תוכיח את עצמה.

התאמת תאורה מתחילה בתכנון

הנקודה המרכזית שצריך להתייחס אליה כשחושבים על התאמת תאורה לכל חדר, זה התכנון. במילים אחרות, אל תלכו ככה סתם לקנות גופי תאורה לפני שיש לכם תכנון ברור. הרעיון הוא לבחור תאורה שתוכל להשתלב עם כל הנתונים. התאורה צריכה להשתלב עם גודל החדר, עם הפונקציונליות שלו וגם עם העיצוב שלו. לכן צריך לעצור ולתכנן את הפרטים השונים. בנוסף, חשוב להבין שהתאורה משפיעה, בין היתר, על מצב הרוח שלנו. לכן יש טעם לראות אפשרויות שונות ולהבין מה יכול למצוא חן בעיניכם. קחו בחשבון, בעת התאמת תאורה לכל חדר, גם את הסגנון העיצובי. למשל, אם הסלון שלכם מעוצב סגנון כפרי, רצוי שהתאורה תהיה בהתאם. אומנם תרצו שהתאורה תקבל תשומת לב ותהיה בולטת, אך כדאי לשמור על הרמוניה. כדאי מאוד גם לשמור על פרופורציות בין גודל החלל ובין גודל גופי התאורה. כך תוכלו להיות בטוחים שהם יבלטו, אך לא ישתלטו על החדר כולו.

התאמת תאורה תוך התחשבות בפונקציונליות של החדר

התאמת תאורה לכל חלל בבית
בתמונה: בית מואר

אי אפשר לדבר על התאמת תאורה ולא לדבר על הפונקציונליות של כל חדר בבית. לא מומלץ להתקין בחדר השינה את אותה התאורה שאתם עומדים לשלב בסלון. מעבר לשאלת הגודל, העיצוב והסגנון, כדאי לקחת בחשבון גם את צבע האור. האם אתם באמת רוצים בחדר השינה שלכם אור לבן וחזק, כמו זה שיש לכם במשרד? כלל לא בטוח. למקום כמו חדר השינה יתאים דווקא אור חם וצהוב. הוא יוצר אווירה מרגיעה יותר וזה בדיוק מה שדרוש לנו כשאנחנו הולכים לישון. לעומת זאת, במטבח או במשרד הביתי נרצה משהו אחר לגמרי. בחדרים האלה נרצה תאורה חזקה וממוקדת יותר. בנוסף, כשמדברים על התאמת תאורה לחדרים, יש לבחור גם את המיקום שלה. האם ידעתם שיש כזה דבר תאורה כללית ותאורה נקודתית? כדאי לשלב בין השניים, כי אז החדר יהיה מואר בצורה שהיא לא רק יפה, אלא גם פרקטית. אם יש לכם פרטי נוי יפים בחדר מסוים, שלבו בו תאורת הדגשה. תאורה כזאת מפנה את תשומת הלב של האורחים אל אותו פריט נוי וכך הוא מואר ובולט.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

החליטו מראש כמה להשקיע בתאורה

לבסוף, אם אתם חושבים על התאמת תאורה לחדרי הבית, קחו בחשבון גם את העלויות. יש אפשרות למצוא גופי תאורה במחירים נמוכים אך יש גם אופציה למצוא גופי תאורה יקרים יותר. לא תמיד התאורה הכי יקרה שיש תחזיק מעמד ליותר זמן. לא תמיד היא גם תהיה יפה יותר ולכן חשוב להתייחס גם לעלויות. אם תוכלו להחליט מראש על התקציב שלכם לעניין הזה, מה טוב. כך תוכלו להבטיח שאתם לא קונים גופי תאורה שבסופו של דבר יהיו יקרים מידי עבורכם. כמו כן, השקיעו בתליית גופי התאורה בצורה הטובה ביותר. כך תוכלו להבטיח שהם יחזיקו מעמד לאורך שנים. במידת הצורך, כדאי יהיה להזמין אנשי מקצוע מומחים שיוכלו לתלות עבורכם את המנורות. זה עדיף מאשר לתלות בצורה חובבנית שלא תיראה מספיק מקצועית.