המטרה של רבים מאיתנו, כשאנחנו קונים בית, היא להרגיש בו נעים. אנחנו רוצים בדרך כלל ליצור חלל ביתי וחמים. עם זאת, בפועל מהר מאוד אנחנו מגלים שזה לא באמת כל כך פשוט. אם גם אתם ניסיתם לעצב את הבית שלכם ולא לגמרי הצלחתם, דעו שאתם לא לבד. כדי להצליח להפוך את החלל לכמה שיותר חמים, נעים וביתי, צריך לעבוד בצורה מסודרת. מחפשים טיפים שיוכלו לסייע לכם במשימה? הכתבה שלפניכם תעשה לכם סדר בדברים.

עיצוב סלון ביתי וחמים מתחיל בתכנון מדויק

המטרה שלכם היא לעצב לעצמכם סלון ביתי וחמים? או שאולי תרצו באופן כללי שהבית כולו יעביר תחושה של חמימות? כך או כך, עליכם תחילה לעצור ולעשות תוכנית מפורטת. הטעות הקלאסית שהרבה אנשים עושים היא לצאת קודם כל לקניות. אין להם תוכנית והם עוד לא מדדו כלום, אך הם מיד יוצאים לקניות. זו טעות כי בצורה כזאת אנחנו לא יודעים בכלל איפה להניח את החפצים. קשה ליצור הרמוניה ואי אפשר לדאוג ליצירת סלון או משרד ביתי וחמים. לעומת זאת, אם תעצרו ולפני הכול תעשו תוכנית, הדברים ייראו אחרת. התוכנית צריכה לכלול כל אלמנט בבית שלכם. למשל, את הסלון, את המשרד, את חדר השינה או כל חדר אחר שיש לכם בבית. יתרה מכך, תוכנית מדויקת של עיצוב הבית צריכה להתייחס גם לתקציב. לא כדאי להתחיל לעצב את הבית ולקנות רהיטים לפני שיש לכם תקציב מוגדר וידוע מראש.

איך להפוך כל חלל לביתי וחמים בעזרת עיצוב פנים
בתמונה: בית מעוצב ונעים

חלל ביתי וחמים שכולל צבעים נעימים

נקודה נוספת שכדאי להיות ערים לה בעיצוב הבית כוללת את ההתייחסות לצבעים. אתם באמת יכולים לחשוב על עיצוב חלל ביתי וחמים בלי קשר לצבע? כמובן שלא. עם זאת, בנקודה הזאת חשוב להבין שלכל אחד יש טעם אחר. יש אנשים שמבחינתם חלל ביתי וחמים חייב להיות בגוונים של עץ טבעי. לעומת זאת, אצל אחרים הצבע המתאים יותר הוא לבן, שמנת או אפילו שחור ואפור. אין תשובה אחת נכונה לשאלה באיזה צבע עליכם למלא את חללי הבית שלכם. מה שכן חשוב, זה לתת על כך את הדעת מראש. אם תדעו: מה התוכנית שלכם, מה אתם מחפשים, על כמה עומד התקציב שלכם ואיזה צבעים אתם אוהבים.
יהיה לכם הרבה יותר קל לעצב את חללי הבית שלכם בדיוק כמו שאתם רוצים. חשוב מאוד להקפיד על זרימה בין כל חללי הבית. אם תשקיעו בכל הפרמטרים האלה, התוצאה תהיה כלבבכם.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

שילוב תאורה נכונה בכל אחד מחללי הבית

קשה לדבר על עיצוב של חלל ביתי וחמים ולא להזכיר גם את התאורה. בניגוד למה שלא פעם אנשים נוטים לחשוב, מטרת התאורה היא לא רק להאיר. היא אומנם צריכה להאיר את החלל או אזור מסוים בו, אך היא משפיעה על האווירה כולה. לכן לא בטוח שאור לבן יכול להתאים לחלל שתרצו ליצור בו אווירה חמימה. לעומת זאת, אור צהוב או אפילו מעומעם יכול ליצור בדיוק את האווירה שאתם רוצים. מעבר לשאלת הצבע של התאורה, יש לבדוק בקפידה גם את גופי התאורה עצמם. איפה אתם רוצים להציב אותם והאם תרצו לתלות אותם בעצמכם? האם תעדיפו גופי תאורה מודרניים או אולי עתיקים יותר? כל אלמנט כזה יכול להשפיע על האוויר שתורגש בסופו של דבר בבית כולו. לכן כדאי לחשוב על כך מראש ולתכנן בדיוק מה תיקנו ואיפה תניחו כל רהיט וכל מנורה בבית.