יש הרבה מאוד אלמנטים שמשפיעים על האווירה בבית. אחד מהם זו השאלה איזו תאורה יש לכם. לכן, במידה וגם אתם עוברים לגור ממש בקרוב בדירה חדשה, שימו לב לעניין הזה. תאורה לבית הינה אלמנט משמעותי ביותר. עם זאת, האם אתם יודעים לומר איך לבחור תאורה לבית? אם גם אתם מתלבטים ותוהים באיזה סוג של תאורה כדאי לבחור, עיינו במאמר שלפניכם.

הגדירו את הצרכים שלכם מראש

אחת מהטעויות שהרבה אנשים עושים בהקשר של התאורה, הוא ישר לצאת לקניות. במקום זה, אם אתם מנסים להבין איך לבחור תאורה לבית, כדאי יהיה להגדיר תחילה את המטרה ואת הצרכים. למשל, אם אתם יושבים בסלון ונוהגים לקרוא, התאורה צריכה להיות בהתאם. לעומת זאת, אם מה שאתם עושים בסלון זה ערבי בילוי עם אלכוהול וחברים, הרי שהתאורה צריכה להיות שונה. אם לכן, ככל שתדעו לומר טוב יותר מראש מה הצרכים, כך בחירת התאורת תהיה יותר קלה.

לכל חדר מתאימה תאורה אחרת

עוד נושא שכדאי לחשוב עליו עוד לפני שאתם יוצאים לקניות, זה החלל שעבורו אתם קונים תאורה. כלומר, התשובה לשאלה איך לבחור תאורה לבית משתנה בהתאם לחדרים שאתם רוצים להאיר. אם אתם מחפשים את התאורה המתאימה ביותר לחדר השינה, היא תתהיה שונה מהתאורה לסלון. אם אתם רוצים לקנות גופי תאורה לחדרי הילדים, הם יהיו שונים מהתאורה לחדר הרחצה. רצוי מאוד להתייחס גם לנקודה הזאת, שכן בסופו של דבר, צריך להתאים את התאורה ליעוד שלה. זה ברור שבחדר השינה תרצו אווירה אחרת לגמרי מזו שיש בסלון.

יש לכם שאלות? לקבלת ייעוץ ללא עלות השאירו פרטים ונחזור אליכם

תאורה שמחוברת לרהיטים ומאירה אזורים נבחרים

אם אתם שייכים לאותם האנשים שיש להם חפצי נוי בבית או תמונות, התאורה צריכה להיות בהתאם. למשל, אם רכשתם פריט שעלה לכם הרבה מאוד כסף, טבעי שתרצו להאיר אותו. כדאי לדעת שיש סוגים שונים של תאורה שיכולים להתאים בדיוק למשימה כזאת. חשוב מאוד להאיר את האזורים שאהובים עליכם יותר בבית. לכן, בין אם מדובר על פריט כלשהו של אספנות, תמונה או כל חפץ אחר – כדאי יהיה לחשוב על האפשרות של הארת החפץ הספציפי הזה. אלמנטים כאלה של תאורה יכולים לעשות עבודה נהדרת. הם מושכים את תשומת הלב של מי שמתבונן בהם ולכן ברור מדוע זו אופציה טובה.

גופי תאורה ופיזורם - איך עושים את זה נכון?

מעבר לשאלה החשובה איך לבחור תאורה לבית, צריך גם להתייחס לפיזור גופי התאורה. כלומר, אם רק אזור מסוים בסלון שלכם יהיה מואר, כל שאר האזורים לא יקבלו תשומת לב. זה נכון, אגב, לא רק לגבי הסלון שלכם, אלא גם לגבי כל מקום אחר בבית. לכן, עוד לפני שאתם מתחילים לקדוח בקירות ולתלות גופי תאורה, שימו לב לעניין הזה. רצוי מאוד שחלוקת האור תהיה שווה בין אזורים שונים בבית.

אל תשכחו לשלב גם תאורה טבעית

חלק מהסיבות שגרמו לכם לקנות את הדירה הנוכחית הייתה האור הטבעי? אתם אוהבים דירות מוארות וזה משך אתכם לרכוש את הנכס שבו אתם גרים? אם כך, כדאי יהיה גם לנצל זאת כאשר אתם מתכננים את התאורה בבית. כלומר, כשאנחנו עונים על השאלה איך לבחור תאורה לבית, צריך גם לשלב אור טבעי. האור הטבעי של השמש לא רק נעים ומפנק, אלא הוא גם חסכוני. הוא שונה לחלוטין מכל סגנון של תאורה שתוכלו לשלב בכל חלל בבית. לכן, אם שפר עליכם גורלכם ואם יש לכם דירה מוארת, רצוי מאוד לנצל זאת. אפשר להדגיש את התאורה הטבעית בדרכים שונות וזה מומלץ בחום. זה אלמנט חסכוני ומיוחד, אז למה להתעלם ממנו?

האם לתקציב יש חשיבות?

אי אפשר לענות על השאלה איך לבחור תאורה לבית ולא להתייחס גם למחירים. ממש כפי שאתם יכולים לתאר לעצמכם, יש היום גופי תאורה יקרים מאוד לעומת תאורה זולה יתר. אין ספק שהתאורה חשובה, אך בפועל, זה לא אומר שאתם חייבים לשלם על כך הון עתק. ההפך הוא הנכון. יתרה מכך, אם תחליטו כמה אתם רוצים להשקיע בתאורה שלכם לבית, זה יעזור לכם בבחירה. במקום ללכת ולראות אינספור סגנונות של תאורה שכלל לא יתאימו לכם מבחינת המחיר, תוכלו לסנן הכול מראש. מה שיהיה יותר מידי יקר פשוט לא יהיה רלוונטי. כך תוכלו לבחור את מה שנכון לכם בקלות ובמהירות. לכן חשוב לדעת מראש: כמה בעצם אתם רוצים להשקיע בתאורה החדשה שלכם לבית.

שימו לב לאופן שבו אתם תולים את התאורה

מעבר לכך שצריך להבין איך לבחור תאורה לבית, יש משמעות גם לתלייה שלה. למשל, האם אתם רוצים שהאור יגיע מלמעלה כלפי מטה? או שאולי אתם רוצים שהוא יהיה מלמטה כלפי מעלה? במידה ואתם בוחרים לתלות את גופי התאורה מהתקרה, נשאלת השאלה: באיזה גובה? כל הנתונים האלה יכולים להיות משמעותיים ביותר בסופו של דבר. הם ישפיעו לא רק על האווירה בבית, אלא גם על הנוחות שלכם. לכן, אם יש לכם אפשרות לבדוק גם את הנקודה הזאת, מה טוב. כמובן שאין תשובה אחת נכונה לגבי הגובה הנכון לתליית תאורה. זה משתנה בהתאם לפונקציות של החדרים וחשוב מאוד לקחת זאת בחשבון.

באיזה סוג של נורות כדאי לבחור?

בנוסף לכך שצריך לבחור את התאורה עצמה, צריך לבחור גם את הנורות. האם אתם רוצים נורות לד חסכוניות? האם אתם מעדיפים אור לבן? או שאולי אתם שייכים לאותם האנשים שמעדיפים אור צהוב? יש לכך משמעות רבה, שכן זו עוד נקודה שמשפיעה על האווירה. אין כל טעם לבחור נורות שהשימוש בהן יהיה יקר מידי. מצד שני, גם לא כדאי לבחור אור שאתם לא אוהבים. האור, כפי שכולנו יודעים, משפיע אפילו על מצב הרוח. יש אנשים שרואים באור הצהוב משהו הרבה יותר חם ואילו אחרים מעדיפים אור לבן. חשוב מאוד לתת את הדעת על הפרטים האלה, כי בסופו של דבר, זה משפיע על החיים בבית.

אל תשכחו להתאים את התאורה לעיצוב הבית

לא אחת קורה שאנשים שוכחים את הפרט החשוב הזה. כלומר, הם הולכים לחנויות שמוכרות גופי תאורה, מתאהבים בגוף תאורה כזה או אחר ורוכשים אותו. רק אחר כך, כשהם חוזרים הביתה, הם שמים לב שהוא לא מתאים לשום דבר. לכן, רגע לפני שאתם עושים את הטעות הזאת, כדאי לעצור ולזכור: הכול קשור להכול. לכן, כאשר אתם מנסים להבין איך לבחור תאורה לבית, קחו בחשבון את השילוב שלה עם שאר הרהיטים בבית. אומנם זה לא עניין פשוט, אך אין ספק שאם תשימו לב לנתון הזה, תצאו מרוצים. הרעיון בעיצוב הבית, כולל בחירת התאורה, הוא ליצור אווירה נעימה. הכול חייב להיות זורם וצריך להיות קשר בין כל האלמנטים השונים שיש לכם בבית.

לסיכום, לתאורה יש משמעות רבה והשפעה על כל חדר בבית. לכן כדאי להשקיע מחשבה ולבחור את התאורה המתאימה ביותר לבית שלכם. אתם תראו שאם תבחרו תאורה שתאהבו, הבית כולו יהיה מקום שבאמת נעים לכם לחיות בו.